Spójrzmy na twarde fakty: pod koniec II Wojny Światowej, amerykańska tajne służby, a następnie CIA, ocaliła nazistowskich oficerów, w celu utworzenia siatek dywersantów działających za linią wroga, które podlegały NATO. W 2013 r. Sojusz Atlantycki pokierował neonazistowskimi grupami, w celu przeprowadzenia rewolucji w Kijowie. Dzisiaj NATO publicznie popiera nowe ukraińskie instytucje, obsadzone między innymi przez nazistów. Wystarczy spojrzeć na przewodniczącego ukraińskiego parlamentu. Podczas gdy Sojusz Atlantycki powinien zapobiegać wszelkim przejawom odradzania się nazizmu, to w rzeczywistości go organizuje.

Ukraina, będąca już de facto członkiem NATO, chce teraz wejść do NATO na ogólnych zasadach. W dniu 8 czerwca parlament w Kijowie przegłosował większością głosów (276 głosów do 25) poprawkę legislacyjną, która czyni ten cel priorytetowym. Przyjęcie Ukrainy do NATO nie byłoby tylko formalnym aktem. Rosja jest oskarżona przez NATO o nielegalne przyłączenie Krymu i prowadzenie działań wojskowych przeciwko Ukrainie.

W konsekwencji, jeśli Ukraina oficjalnie wstąpi do NATO, pozostałych 29 członków Sojuszu, na podstawie art. 5 Sojuszu, będą musieli „pomóc stronie zaatakowanej przez podjęcie niezbędnych działań prawnych, włączając w to użycie sił zbrojnych”. Oznacza to tyle, że powinni wypowiedzieć wojnę Rosji.

Ukraińscy patrioci

Wniosek o wprowadzenie do ukraińskiego ustawodawstwa celu jakim było wejście Ukrainy do NATO trafiło do przewodniczącego Parlamentu Andrija Parubiya. W 1991 r. był on współzałożycielem Ukraińskiej Narodowej Partii Socjalistycznej, partii wzorowanej na Narodowej Partii Socjalistycznej Adolfa Hitlera. Stał na czele neo-nazistowskich formacji paramilitarnych używanych w 2014 r. zarówno podczas puczu na Majdanie pod przywództwem USA / NATO, jak i masakrze w Odessie. Stał na czele Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony , która wraz z Batalionem Azow i innymi jednostkami neonazistowskimi, atakuje ukraińskich cywilów narodowości rosyjskiej we wschodniej części kraju, co więcej, okrutne napada bojówki należące do partii komunistycznej, poprzez specjalnie wyszkolone w tym celu bandy. Plądrują ich biura urządzając pokazowe ogniska, rozpalane ze znalezionych tam książek, w prawdziwie nazistowskim stylu, i to w chwili, gdy partia ta znajduje się na granicy delegalizacji. To jest właśnie Andrij Parubij, który jako przewodniczący ukraińskiego parlamentu (stanowisko powierzone mu w kwietniu 2016 r. z powodu jego demokratycznych osiągnięć) został przyjęty 5 czerwca w Montecitorio, przez przewodniczącą Izby Deputowanych, Laurę Boldrini. „Włochy – jak podkreśliła przewodnicząca Boldrini – zawsze potępiały bezprawne działania, które miały miejsce ze szkodą dla ukraińskiego terytorium”. W ten sposób podtrzymała wersję NATO, zgodnie z którą, to Rosja nielegalnie zaanektowała Krym, wersję, która nie bierze pod uwagę, że krymscy Rosjanie zdecydowali podczas referendum, na oderwanie się od Ukrainy i powrót do Rosji – decyzja podjęta w celu uprzedzenia ataku przez neonazistowskie bataliony i inne siły Kijowa. Tak samo postąpili Rosjanie z Donbasu.

Serdeczna rozmowa zakończyła się podpisaniem porozumienia, które mówi, o „jeszcze bardziej wzmocnionej współpracy parlamentarnej między tymi dwoma zgromadzeniami, zarówno na poziomie politycznym, jak i administracyjnym”.

A zatem wzmacnia to współpracę między Republiką Włoską, która powstała z ruchu oporu przeciwko hitlerowskiemu faszyzmowi, a reżimem, który stworzył na Ukrainie sytuację analogiczną do tej, która stworzyła faszyzm lat dwudziestych i nazizm w latach 30. XX wieku. Batalion Azow, którego nazistowski emblemat jest reprezentowany przez godło inspirowane godłem SS Das Reich, został włączony do Gwardii Narodowej, a następnie przekształcony w regularną jednostkę wojskową i awansowany do stopnia pułku specjalnego.

Następnie został wyposażony w sprzęt opancerzony i artylerię. Wraz z innymi formacjami neonazistowskimi przekształconymi w regularne jednostki, jest szkolony przez amerykańskich instruktorów ze 173 Powietrznego Dywizjonu Transportowego, przeniesionego z Vicenzy na Ukrainę, ubezpieczanego przez innych członków NATO.

Ukraina stała się w ten sposób „żłobkiem” dla odradzającego się ponownie nazizmu w samym sercu Europy. Neonaziści napływają do Kijowa z całej Europy, w tym z Włoch. Po przeszkoleniu i sprawdzeniu się w działaniach wojennych przeciwko ukraińskim Rosjanom w Donbasie, powrócili do swoich krajów. I tak oto NATO odmłodziło szeregi Gladio.

Manlio Dinucci

Tłumaczenie na polski Enigamtis

Artykuł ukazał się na www.voltairenet.org